Kostki, cubes, Würfel, cubos, 立方体…

Ostatnio w sklepie onyks.eu pojawiły się kostki. Niby nic nadzwyczajnego, ale ich odmienna forma, niespotykany kształt, nie-kulistość, sprawiły, że całkowicie się w nich zadurzyłam. I tak powstały kolczyki, kolejne kolczyki i jeszcze raz kolczyki ;) , a dodatkowo zrobiłam naszyjnik, obecnie tworzę też bransoletkę… A wszystko z kostkami :)

Kolczyki srebrne z kostkami

Najchętniej, oczywiście, pracuję z metalami. Kolczyki powyżej, wykonałam dla siebie. Ponoć „szewc bez butów chodzi”, postanowiłam więc wykonać „buty” dla siebie. I jestem zachwycona. Kolczyki są nieoksydowane, wykonane ze srebra techniką wire-wrapping. I już powstają kolejne, które umieszczę w sklepie.

Srebrne kolczyki z kostkami oksydowane

Powstała też wersja ze srebrem oksydowanym, delikatnie przetartym, na angielskich biglach.

Srebrne kolczyki z kostkami oksydowane2

Ale nie poprzestałam na srebrze. Z miedzi powstał naszyjnik. Kostka umieszczona jest w dość zaskakujący, asymetryczny sposób, dzięki czemu fantastycznie odbija światło. Uroku dodaje oksyda, która uszlachetniła miedziany naszyjnik.

 

Naszyjnik miedziany z kostkami

I ostatni twór. Kolczyki z koralikami toho. Ostatnio rzadziej wykonuję tego typu projekty, ale kształt kostki fantastycznie się do tego nadaje, prawda?

Kolczyki z kostkami beading

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *