• Warsztaty wire-wrapping, czyli jak zacząć robić własną biżuterię

  Już od jakiegoś czasu prowadzę warsztaty wire-wrapping. Na początku zawsze opowiadam kilka słów o sobie.  Wtedy, za każdym razem uzmysławiam sobie, jak długą drogę przeszłam, aby móc dzielić się swoją wiedzą. A także, jak bardzo pomagam moim kursantom nie tracić czasu na popełnianie niepotrzebnych błędów.

   

  Warsztaty wire-wrapping

  Dlaczego właśnie wire-wrapping?

  Moja przygoda z biżuterią rozpoczęła się wiele lat temu. Nie wiedziałam nic. Ani jak wykonać lub dołączyć zapięcie, co to karabińczyk, jakie są kamienie, jak zrobić prostą bransoletkę i gdzie kupić te wszystkie niezbędne elementy i narzędzia.

  Biżuteria kojarzyła mi się z czarną magią. Niechcący znalazłam kilka przepięknych projektów koralikowych. To właśnie od koralików i beadingu zaczęłam tworzyć pierwsze projekty. Szybko połamałam kilka pierwszych igieł, ale uparcie uczyłam się dalej.

  Jednocześnie zafascynowała mnie biżuteria wire-wrapping. W tamtym czasie najpiękniejszą, według mnie, biżuterię tego typu tworzyła Iza Malczyk (zresztą nadal to robi!) i podstaw uczyłam się metodą prób i błędów na podstawie zdjęć jej projektów i innych przypadkowych zdjęć znalezionych w internecie. Trwało to kilka lat. Moja pasja pogłębiała się, a ja zaczęłam czytać i szukać książek jubilerskich, złotniczych i dotyczących metaloplastyki. Oglądałam filmy. Próbowałam jednocześnie uczyć się innych technik, jak sutasz, tworzenie w art clay’u, zainteresował mnie również haft koralikowy, a nawet spróbowałam tkania na bardku… 😀 Jednak to do wire-wrapping ciągnęło mnie najbardziej.

  Obecnie tworzę głównie w tej technice. Daje ona niezwykłe możliwości, nie tylko podczas tworzenia biżuterii. Wire-wrapping to praca z metalem, bez użycia technik jubilerskich. Tylko nasza kreatywność jest ograniczeniem w wykorzystaniu tej techniki.

   

  Na czym polegają warsztaty wire-wrapping?

  Pierwsze warsztaty poprowadziłam około półtora roku temu w jednym z warszawskich sklepów oferujących półfabrykaty do wyrobu biżuterii. Obecnie organizuję je zupełnie samodzielnie w centrum Warszawy przy ul. Żurawiej.

   

  A na czym one polegają?

  – dowiadujecie się na czym polega technika wire-wrapping
  – poznajecie kilka wybranych splotów
  – poznajecie inne możliwości, jakie daje ta technika: zarówno w przypadku biżuterii, jak i innych wyrobów
  – dla chętnych jest chwila na pracę z palnikiem, czyli wykonanie kilku ozdobnych kulek wykończających pracę
  – na świetnej zabawie

   

  Warsztaty wire-wrapping prowadzę nawet dla zupełnie początkujących osób. Oznacza to, że teorię mieszam z czystą praktyką. Jedyny wymóg uczestnictwa, to podstawowe zdolności manualne (osoby niepełnoletnie proszę o wcześniejszy kontakt ze mną, ponieważ niestety, ale choćby dla mojego syna, lat 6, takie warsztaty musiałyby być prowadzone w zupełnie inny sposób i z zupełnie innym projektem… 😉

   

  Czy warto?

  „…warsztaty były naprawdę ekstra…” Blanka

  „serdecznie dziękuję za otrzymane prezentacje, ale przede wszystkim za kapitalne warsztaty – z całą pewnością postaram się zgłębić temat od strony praktycznej, jak tylko znajdę wolną chwilkę 🙂

  Dziękuję za wiedzę, którą się podzieliłaś i wiele cennych wskazówek” Justyna

   

  I jeszcze na koniec krótki filmik:

   

  A jeśli interesują Cię inne tutoriale i diy sprawdź: Tutorial jak zrobić bransoletkę lub Tutorial – prosta wersja techniki spiral rope

   

  Polub mnie na facebook’u a zawsze będziesz wiedzieć, gdzie w najbliższym czasie można mnie spotkać 🙂

  Masz jakieś pytania? Komentarze? Chętnie na nie odpowiem 🙂

2 komentarzeso far.

 1. Ewa pisze:

  Witam to wszystko jest takie piękne proszę o kontakt jestem zainteresowana technika wykonywania biżuterii z miedzi pozdrawiam Ewa Wachowiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *