• Zakładka do książek z sową

  No i niestety, stało się. Powstała zakładka do książek z sową tak pracochłonną i skomplikowaną, że jestem z niej niezwykle dumna. Tak dumna, że wszędzie się moją sówką chwalę.

  Pochwalę się i tutaj 😉

  Wy tez lubicie sobie wieczorem poczytać? Z tej mojej kolejnej pasji, jaką są ksiażki, powstała zakładka sowa. Wykonana od podstaw ręcznie, z miedzi i kamieni jadeitu oraz kwarcu, świetnie nadaje się jako wspólnik nocnych wypraw w nieznane zakamarki czytelniczego świata 😉 #ladyc #ladycreatrix #bookmark #handmadebookmark #owl #wirewrappedowl #copperowl #books #relaxingtime #eveningwithbook

  Opublikowany przez Lady Creatrix na 18 września 2017

   

  Dlaczego sowa?

  Od pewnego czasu robię zakładki do książek. I sama z przyjemnością czytam, szczególnie fantastykę. Pewnego dnia postanowiłam wykonać zakładkę moją ulubioną techniką: wire-wrapping. I jedyny symbol, jaki mi się skojarzył z książką, czytelnictwem, mądrością i zdobywaniem wiedzy, była właśnie sowa. Wprawdzie w słowiańskim kręgu kulturowym sowy kojarzone były negatywnie, jednak przemożny wpływ greckiej mitologii zmienił ten wizerunek. Skojarzenie sowy jako symbolu bogini Ateny, bogini mądrości i wiedzy zakorzenił się i w naszej kulturze. Ręcznie robiona sowa jako dodatek do zakładki do książek wydawała mi się jedną możliwością.

   

  Zakładka do książek z sową

  Jak powstawała zakładka do książek

  Ta zakładka do książek z sową była dla mnie niemałym wyzwaniem. I dlatego jestem z niej tak dumna 😉

  Wykonałam ją w innym stylu niż zazwyczaj. Podstawą pracy jest wykonany przeze mnie stelaż, który stanowi bazę sówki. Jako pierwsze powstały skrzydła. Przyznam, że skręcanie wielu metrów różnej grubości drutów jest czasochłonne. Ale jakie satysfakcjonujące, gdy praca dobiegnie końca!

   

  Zakładka do książek z sową

   

  Następnie zajęłam się głową sówki i dziobem. Pracując nad nią musiałam jednocześnie dopasowywać ją do stelażu i reszty ciała, co czasem przypominało akrobatykę. Oczy sowy to niewielkie fioletowe jadeity. A elementem brzucha, który powstał jako ostatni, stał się kwarc.

   

  Zakładka do książek z sową

   

  Być może w samej pracy nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że wykonanie tej zakładki do książek z sową zajęło mi…nieco ponad 11 godzin 🙂

  Ale, jak zawsze po tak ciężkiej i długotrwałej pracy, gdy jestem zachwycona efektem: już mam pomysł na kolejne zwierzątko wykonane w podobnym stylu.

   

  Zakładka do książek z sową

   

   

  Jeśli chcesz zobaczyć inne moje zakładki do książek zerknij tutaj: Zakładki do książek

  Polub mnie na facebook’u a zawsze będziesz wiedzieć, gdzie w najbliższym czasie można mnie spotkać 🙂

  Masz jakieś pytania? Komentarze? Chętnie na nie odpowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *