• Biżuteria symboliczna: na szczęście, zdrowie, miłość

  Symbole w biżuterii

  Biżuteria symboliczna to wyjątkowy rodzaj biżuterii. Przedstawia ona te symbole, które są ważne dla noszącego, od symboli historycznych czy narodowych, po symbolikę religijną czy ochronną. Biżuteria symboliczna może przypominać o ważnym dla nas wydarzeniu, przedstawiać jakąś naszą intencję, nadzieję lub życzenie. Symbole tworzone są przez każdą kulturę, ukazują w sposób mniej lub bardziej jawny ukryte znaczenia czy pojęcia.  Jednak w mojej kolekcji najważniejsze było poszukiwanie takich, które pomagają osiągnąć szczęście, miłość, spokój, zdrowie czy transcendencję.

  biżuteria symboliczna

  Kolekcja Symbols – romantic view

  Kolekcja ta inspirowana jest fantastycznymi kształtami, plątaniną pnączy,kształtów czy wzorów z gotyckich katedr oraz filmami i książkami fantasy. Tworzą ją  ażurowe kształty, pełne niejednoznaczności i niedopowiedzeń, przestrzeni, zabawy światłem i cieniem. Kolekcja wykonana jest ręcznie ze srebra próby 925 oraz przepięknych cyrkonii typu AAA.

  biżuteria symboliczna

  Praca nad kolekcją jest zawsze dość złożona. Czasem, w początkowych etapach, projekt nie wygląda zbyt elegancko 😉

  biżuteria symboliczna

  Ale ostatecznie udaje mi się osiągnąć zamierzony cel 😉

  Poniżej naszyjnik niezwykłego kwiatu lotosu, jednego z najważniejszych symboli w kulturach wschodu. Kwiat lotosu kojarzony jest z czystością, pięknem, miłością i współczuciem. Jest to także symbol medytacji: nierzadko Budda, wraz z symbolem kwiatu, przedstawiany jest w pozycji lotosu, jako najbardziej odpowiedniej do osiągnięcia stanu oświecenia.

  biżuteria symboliczna

  Serce jest jednym z najbardziej uniwersalnych symboli.  Jako najważniejsza część ludzkiego ciała odpowiada przez wszystkim za życie i miłość. Szczególnie często serce ukazane jest w kolorze czerwonym, co oznacza namiętność i pożądanie.

  biżuteria symboliczna

  Innym symbolem miłości, głównie w kulturach wschodu, jest liść miłorzębu. Liście przypominają kształtem serce, a nasiona rośliny wykorzystuje się do tworzenia leków spowalniających starzenie. Choćby z tych względów liść  miłorzębu symbolizuje miłość, długowieczność, zdrowie, życie czy nawet płodność.

  biżuteria symboliczna

  Prócz naszyjników, w kolekcji znajdują się również kolczyki typu wkrętki. Poniżej niewielkie listki miłorzębu ze szmaragdowymi cyroniami.

  biżuteria symboliczna

  W ramach kolekcji powstała również rozeta inspirowana gotyckimi witrażami znajdującymi się w przepięknych średniowiecznych katedrach.

  biżuteria symboliczna

  Nie sa to oczywiście wszystkie moje projekty. Jeśli chcesz zobaczyć co jeszcze stworzyłam sprawdź link: Symbols – romantic view

  Kolekcja Symbols – meaning of life

  Kolekcja biżuterii symbolicznej „Symbols – meaning of life” jest bardziej klasyczna, spokojna, codzienna. Skupia się przede wszystkim na prostszych i uniwersalnych symbolach jak róża, koniczynka czy kotek.

  biżuteria symboliczna

  I ta kolekcja powstała ze srebra próby 925 oraz przepięknych cyrkonii AAA.

  biżuteria symboliczna

   

  Jeśli interesują Cię inne moje wyroby ze srebra, zapraszam na stronę LadyC.pl lub bezpośrednio na strony kolekcji: Symbols – meaning of life lub Symbols – romantic view

  A może masz własny pomysł na swoją symboliczną biżuterię? Napisz do mnie na ladycreatrix@gmail.com lub sklep@ladyc.pl

   

  Podoba Ci się? Polub mnie na facebook’u by być na bieżąco.

  Sprawdź tutaj, gdzie w najbliższym czasie można mnie spotkać 🙂

  Jestem też na instagramie 😉

  Masz jakieś pytania? Komentarze? Chętnie przeczytam i na nie odpowiem 🙂

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *