Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Ten sezon jest pełen niespodzianek. Trendy biżuteryjne są tak różnorodne, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Od noszenia łańcuszków i łańcuchów, biżuterii warstwowej, po kolor, blask i błysk. Można też skupić się na wartościach i znaczeniu, jakie niesie ze sobą nasza biżuteria i dodatki. Zresztą sami sprawdźcie jakie trendy obowiązują w tym sezonie ;)

Łańcuszki i łańcuchy

Był czas, gdy biżuterię opanowały kamienie. Noszono je jako bransoletki (w Polsce szczególnie te na tzw. gumce), noszono naszyjniki z kamieniami, kolczyki z jakimś drobnym kamykiem czy minerałem. Później pojawił sie minimalizm. Im mniejsze i drobniejsze elementy, tym lepiej. Teraz królują łańcuchy. Czasem mają być wielkie, widoczne z daleka, czasem drobniutkie ale tak, aby było ich wiele, jak najwięcej. Mogą mieć różne kolory i sploty, mogą też być mieszane z minerałami. Ale to bez wątpienia jeden z dominujących obecnie trendów. I chyba mogę pokusić się o stwierdzenie, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. I ci kochający minimalizm i ci, którzy wolą większe formy, ci którzy podążają za trendami i ci, którzy szukają własnej drogi do stylu.

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Talizmany

Mam wrażenie, że zawsze w sytuacjach niepewności, kryzysu, szukamy pocieszenia i wyjaśnienia tej sytuacji. Obecny świat, tak różny od tego sprzed 2-3 lat sprawił, że wiele osób pragnie, aby biżuteria miała znaczenie. O wiele więcej klientek pyta mnie obecnie o znaczenie i działanie kamieni, szuka symbolicznych naszyjników, zawieszek z literkami, znakami zodiaku, symbolami religijnymi czy kulturowymi. I jest to trend bardzo bliski memu sercu. Uważam, że biżuteria która ma dla nas specjalne znaczenie, z ważnym dla nas kamieniem czy symbolem jest wartościowszy od najdroższych diamentów 😉

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Kryształki i blask

Obecne trendy sugerują, aby nosić to co błyszczy, mieni się i połyskuje, a zamiast kamieni nieprzezroczystych nosić raczej kryształki, a nawet kamienie szlachetne. Nasza biżuteria, szczególnie ta elegancka, na specjalne i wyjątkowe okazje, ma być inspirowana misternymi błyszczącymi formami inspirowanymi biżuterią królewską czy arystokratyczną sprzed wieków. Raczej blask niż mat, lepiej szlifowany kamień od gładkiej kulki.

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Duże kolczyki kola

Już w zeszłym sezonie pojawił się trend na kolczyki koła. Oczywiście jak to w modzie haute couture: im przesadna forma tym lepiej. Obecnie trend noszenia tych kolczyków nadal jest aktualny. Tym razem jednak nie muszą to być proste koła. Warto, aby czymś się wyróżniały, mogą być z łańcuszkami, perełkami, w kilku kolorach czy odcieniach, pokryte emalią czy z jakimś motywem. Ważne, aby przykuwały wzrok.

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor

W tym sezonie dominuje kolor. Można łączyć metale o różnych kolorach, kamienie i kryształki o różnych barwach, akcesoria o różnych stylach. Modne są kolorowe pierścionki, wielokolorowe bransoletki, naszyjniki pełne barw i blasku. To obecny trend. Biżuteria ma się wyróżniać, być widoczna, jeśli nie blaskiem czy wielkością, to kolorem. Albo wszystkim jednocześnie. Różnorodność w tym przypadku to słowo klucz.

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Łączenie stylów, warstw, tworzenie zestawów

Trend do noszenia wielu bransoletek i naszyjników jednocześnie pojawił się już jakiś czas temu. I nasila się. Możesz założyć już gotowe zestawy warstwowych bransoletek czy naszyjników lub stworzyć własny, zindywidualizowany zestaw pełen barw, minerałów, znaczeń. Możesz spokojnie łaczyć srebro ze złotem, kamienie o różnych kształtach i fakturach czy naszyjniki łańcuszkowe z chokerem i naszyjnikiem w stylu boho. Ogranicza cię jedynie własna wyobraźnia.

Najważniejsze trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2022

Zauważyłaś/łeś jakieś inne trendy? Może masz własne przemyślenia? Napisz je w komentarzu ;)

Aby być na bieżąco zapisz się na mój fanpage na facebook’u

Jestem też na instagramie 😉

Sprawdź tutaj, gdzie w najbliższym czasie można mnie spotkać 🙂

Masz jakieś pytania? Komentarze? Chętnie przeczytam i na nie odpowiem 🙂

A jeśli chcecie zerknąć na biżuterię, którą wykonuję, zapraszam do mojego sklepu: LadyC.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *