Znaczenie 7 kamieni dla rodziny, rodzinnego spokoju i harmonii

znaczenie kamieni dla rodziny

Znaczenie kamieni dla rodziny oraz wsparcia relacji partnerskich

Nic tak nie pomoże w utrzymaniu harmonii i spokoju w naszej rodzinie jak my sami. Mimo to, od zawsze wierzono, że kamienie i minerały mogą nas wspomóc w naszych działaniach. Znaczenie kamieni dla  rodziny i dla budowania relacji rodzinnych przedstawiam poniżej, warto jednak wspomnieć, iż nie jest to widza naukowa, a oparta na przekazach nienaukowych. Już w starożytności bowiem stawiano lampki solne, rzeźby malachitowe, geody ametystu czy różowego kwarcu, ponieważ wierzono, że poprawiają zdrowie i pomogą dbać o rodzinę. A choćby zasady Feng Shui, powstałe w Chinach ponad 1800 lat temu, uwzględniają znaczenie minerałów i kamieni dla budowania energii przestrzeni, jednak do tego tematu wrócę w jednym z kolejnych wpisów.

Malachit – zapewnia spokój

Malachit, ten pasiasty zielony minerał, jest dość pospolity na Ziemi. W Polsce występuje na Dolnym Śląsku i w Górach Świętokrzyskich. Jest to minerał dość miękki, dlatego możemy kupić figurki i rzeźby z malachitu. Ale dość często też używany jest w jubilerstwie. Malachit, jest także zwyczajnie lubiany dzięki swojemu intensywnemu kolorowi i ciekawym pasiastym wzorom na powierzchni. Uważa się, że kamień ten zapewnia spokój i usuwa negatywne wibracje, a nawet ma chronić przed „złym okiem”. Uważa się też, że przyciąga miłość, szczególnie, gdy jest noszony blisko serca, na przykład jako naszyjnik.

znaczenie kamieni dla rodziny

Tygrysie oko – pomaga osiągnąć dobrobyt

O tygrysim oku wspominałam już w poprzednim wpisie (znajdziecie go tutaj), ale tygrysie oko, to nie tylko kamień odwagi, czy kamień wspierający nas  w pokonywaniu problemów. Ma on również pomagać osiągnąć dobrobyt. Już w starożytności noszono talizmany z tygrysim okiem, które miały przyciągać bogactwo, pieniądze i zamożność oraz..chronić przed śmiercią. Dodatkowo, jeśli w naszej rodzinie są jakieś domowe zwierzęta, ma on pomagać w ochronie ich przed chorobą.

znaczenie kamieni dla rodziny

Ametyst – równa się harmonia

O ametyście również już wspomniałam (sprawdź tutaj), jednak jest to kamień o tak wielu zastosowaniach, że warto wspomnieć o jego kolejnych właściwościach. Ametyst jest jedną z odmian kwarcu. Chętnie i często noszony, i wykorzystywany w jubilerstwie już od starożytności, był uważany za amulet przynoszący pomyślność i szczęście. Ma to być także kamień wprowadzający harmonię w relacjach partnerskich, szczególnie przydatny,  gdy w rodzinie panuje nerwowość lub  jeden z jej członków jest typem „nerwusa”.

Ciekawą właściwością ametystu ma być również pomoc w walce z nałogami. Jeśli pojawił się jakiś w waszej rodzinie, uważa się, że ametyst będzie wspierał w walce z uzależnieniem.

znaczenie kamieni dla rodziny

Akwamaryn – szczęście w małżeństwie

Osobiście uwielbiam akwamaryny. Ich delikatny niebieski lub zielony odcień przypomina mi kolor nieba lub czystej wody w oceanie. Jest to kamień szlachetny i znany był już wśród starożytnych Greków i Rzymian.  Obecnie wydobywany przede wszystkim w Afryce, Brazylii, USA  czy na terenie Rosji, ale i w Polsce jego niewielkie złoża udało się zaleźć w Karkonoszach. Akwamaryn jest  uznawany za symbol miłości. Ten delikatny przezroczysty minerał ma przynosić szczęście w małżeństwie, pomagać w zachowaniu spokoju umysłu, szczególnie podczas podejmowania trudnych decyzji. Jako kamień spokoju ma on pomagać i wspierać w życiu w harmonii, bez kłótni i problemów. Uważa się, że sprzyja on życiu w tolerancji i sprawia, że nawet dwie osoby o zupełnie odmiennych charakterach potrafią żyć ze sobą w zgodzie i harmonii.

znaczenie kamieni dla rodziny

Labradoryt – kamień porozumienia

Labradoryt to jeden z moich ulubionych kamieni. Zresztą nie tylko moich. Minerał ten przepięknie się mieni odcieniami błękitu, granatu, zieleni, złota czy nawet fioletu. Zjawisko to nosi nazwę labradoryzacji, a w dużym skrócie polega na wielokrotnym odbijaniu światła od powierzchni kamienia. Pomimo, że występuje głównie na terenie USA, w Meksyku, Kanadzie, Australii i Finlandii, labradoryty zajdziemy również w Polsce na Dolnym Śląsku (choć nie są to okazy kamienia nadające się do obróbki). Labradoryt ma wnosić do rodziny porozumienie i harmonię. Ma on też sprawiać, że nawet w trudnych sytuacjach, odzyskujemy nadzieję i wewnętrzny spokój. Niektórzy uważają również, że wspiera on w walce z oziębłością.

znaczenie kamieni dla rodziny

Jaspis – ułatwia założenie rodziny

Jaspis to kamień bardzo rodzinny. O niezwykłej wręcz liczbie kolorów i odmian. Ta różnorodność sprawia, że każdy może  wybrać ten swój własny, idealny kamień zupełnie inny niż „mają wszyscy”. Jaspis, przede wszystkim, ma pomagać w ustatkowaniu się i ostatecznym podjęciu decyzji o założeniu rodziny. W związkach pomaga utrzymać spokój, harmonię i wzajemne zaufanie. Jego silne wsparcie partnerstwa, rodziny, utrzymywania dobrej atmosfery sprawia, że jest jednym z głównych talizmanów wspierających rodzinę.

 

znaczenie kamieni dla rodziny

Czaroit – wsparcie w troskach

Każda rodzina ma trudne chwile i momenty. Według znawców tematu z pomocą może przyjść czaroit. Jest to kamień, który uważa się za niezwykle pozytywny i przydatny. A dodatkowo dość rzadki. Wydobywany jest tylko w jednym miejscu – na Syberii. Jego silne pozytywne działanie najbardziej widać podczas trudnych dla nas momentów. Uspokaja, dodaje odwagi i siły, aby zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, chroni przed stresem i przed zamartwianiem się i troskami.

znaczenie kamieni dla rodziny

Kamienie  nie załatwią za nas problemów, nie znajdą nam partnera oraz nie zakończą rodzinnych kłótni, ale, być może, pomogą nam w przetrwaniu naszych codziennych trosk i kłopotów. Nie ma naukowych dowodów potwierdzających ich działanie, ale nie wszystko da się jeszcze wyjaśnić naukowo, prawda?

 

Jeśli interesuje Cię tematyka znaczenia kamieni w naszym życiu, zapraszam do poczytania wcześniejszego artykułu na blogu: zerknij tutaj

Zapraszam również do mnie na facebooka, jestem też na instagramie 😉

Sprawdź tutaj, gdzie w najbliższym czasie można mnie spotkać 🙂

 

Masz jakieś pytania? Komentarze? Chętnie przeczytam i na nie odpowiem 🙂

A jeśli chcecie zerknąć jak wykorzystuję kamienie przy wykonywaniu biżuterii zapraszam do mojego sklepu: LadyC.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *