Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Wrzesień przepięknie mieni się kolorami jesieni i nadchodzi czas, który uważam za najbardziej pracowity. Zaczyna być zimno, deszczowo, ciemno. Wraca się do codziennych obowiązków, a tegoroczne wakacje stają się wspomnieniem. To czas przygotowania do wytężonej pracy. Czy kamienie mogą nam pomóc? Uważa się, że tak. W tym wpisie przedstawię znaczenie kamieni dla pracy, które pomogą w osiągnięciu sukcesów.

Chalcedon – dodaje pewności siebie

Ten przepiękny kamień o delikatnej, najczęściej szarej lub błękitnej barwie, zwykle wyróżnia się wśród innych kamieni. Być może dlatego, że ulubionym kolorem wielu z nas jest właśnie błękitny lub niebieski kolor? Kamień ten, prócz pięknej barwy, ma też ciekawe właściwości. Uważa się, że przede wszystkim ma dobroczynny wpływ na nasze kontakty z innymi ludźmi. Wprowadza w nie harmonię i zaufanie. Sprawia też, że bardziej ufamy sobie i wierzymy, że uda nam się spełnić nasze wymarzone cele i marzenia.

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Cytryn – pomoże w trudnych momentach

Jednym z chętniej szukanych i noszonych kamieni jest cytryn, odmiana kwarcu o żółtym odcieniu. I chyba nie ma się co dziwić przyglądając się przypisywanym mu właściwościom. Cytryn to kamień antystresowy. Pomaga w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Działa też na nas pobudzająco, szczególnie na intelekt, a także ułatwia odnosić sukcesy finansowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o cytrynie możesz zerknąć na wpis „Znaczenie 10 kamieni dla spokoju i rozwoju duchowego”

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Fluoryt – pomoże podczas wystąpienia publicznego

Fluoryt charakteryzuje się ciekawym ubarwieniem. Z jednej strony to delikatny zielony kamień, którego barwa przechodzi płynnie w fascynujący fiolet. Podobnie jak cytryn, jest to kamień przezroczysty. I uważa się, że aktywnie pomaga nam we wszystkich sytuacjach wymagających publiczności. Dodaje pewności siebie i zdecydowania. Wspiera także podczas ważnych wystąpień i egzaminów, szczególnie tych ustnych.

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Hematyt – pomaga przetrwać trudne chwile

Hematyt to kamień o ciemnym odcieniu, często obecnie galwanizowany (barwiony) ze względu na możliwość osiągnięcia ciekawych metalicznych barw. Inaczej nazywany krwawnikiem,  ze względu na dużą zawartość żelaza, podczas przecinania, ma barwę czerwoną. Kamień ciężki i bez wątpienia fascynujący. Uważa się, prócz wielu przymiotów, że pomoże on przetrwać wiele trudnych chwil, pomoże w koncentracji i ochroni przez złymi myślami i stresem. Dodatkowo uważa się, że pomoże on w stanach napięcia i niepokoju.

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Jaspis – usuwa wątpliwości

Jaspisy to kamienie niezwykle malownicze. Kamienie i minerały, jako twory natury, zawsze różnią się od siebie, to naturalne. Jednak wśród jaspisów jest to najbardziej widoczne. Według mnie można uznać, że każdy jaspis będzie wyglądał inaczej i nie znajdzie się dwóch takich samych bryłek kamienia. Przypisuje się mu wiele interesujących znaczeń ale to co dla nas ważne, broni przed negatywnymi wpływami innych ludzi. Pomaga nam skorzystać z doświadczeń, jakie zebraliśmy i obronić przed wszelkimi złymi sytuacjami. Usuwa też zbędne wątpliwości i dodaje pewności, że to, uda nam się wykonać to co zaplanowaliśmy. Będziemy też potrafili podążać wyznaczoną drogą, ponieważ jaspis dodaje naszym działaniom stałości, a nam poczucia stabilizacji. Nieco więcej o jaspisie możesz poczytać we wpisie „Znaczenie 7 kamieni dla rodziny, rodzinnego spokoju i harmonii

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Karneol – pomaga w codziennej rutynie

Karneol to bardzo ciekawa odmiana chalcedonu. I tak jak jego barwa to interesujące odcienie od czerwieni po pomarańcz czy brąz, on sam ma pomagać nam obronić się przed codzienną rutyną czy nudą. A dzięki temu nasze codzienne zadania staną się prostsze w realizacji.

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Malachit – akceptacja słabości

Malachit, piękny zielony minerał znany już w starożytności, do dziś jest chętnie noszony i poszukiwany. To on pomaga nam rozpoznać nasze słabości, zaakceptować je lub pokonać tak, aby nasze codzienne życie było lepsze i bogatsze w doświadczenia. Nieco więcej o malachicie możecie znaleźć we wpisie „Znaczenie 7 kamieni dla rodziny, rodzinnego spokoju i harmonii”

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Obsydian – pomaga pokonać strach

Ciekawy wulkaniczny kamień obsydian, którego barwa jest głównie czarna ku szarej, skupia się na naszych lękach i strachach. Pomaga nam sobie z nimi radzić, wspiera i pomaga z pokonaniem ich, dzięki czemu mamy szansę zrealizować nasze plany bez zwątpienia, wątpliwości czy zniechęcenia, które towarzyszą lękowi. Dzięki temu możemy wcielać nasze marzenia w życie i dążyć do ich spełnienia.

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Tygrysie oko – pomaga osiągnąć dobrobyt

I już na koniec, ponownie wspomnie o bardzo ciekawym tygrysim oku. Uważa się, że kamień ten pomaga w osiągnięciu dobrobytu, a przecież pracujemy również po to, aby się bogacić 😉 Jeśli chcecie poczytać więcej o tygrysim oku zerknijcie na wpis „Znaczenie 7 kamieni dla rodziny, rodzinnego spokoju i harmonii” lub „Znaczenie 10 kamieni dla spokoju i rozwoju duchowego”

Znaczenie 9 kamieni dla osiągnięcia sukcesów w pracy

Jeśli interesuje Cię tematyka znaczenia kamieni w naszym życiu, zapraszam do poczytania wcześniejszych artykułów na blogu: zerknij tutaj

Zapraszam również do mnie na facebooka, jestem też na instagramie 😉

Sprawdź tutaj, gdzie w najbliższym czasie można mnie spotkać 🙂

Masz jakieś pytania? Komentarze? Chętnie przeczytam i na nie odpowiem 🙂

A jeśli chcecie zerknąć jak wykorzystuję kamienie przy wykonywaniu biżuterii zapraszam do mojego sklepu: LadyC.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *